Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuanlar Kullanılmalı?

admin

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar, Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkamadan Sonra Kullanılan Şampuan Markaları, Saç Ekimi Sonrası En Çok Tercih Edilen Şampuanlar

Saç ekimi özellikle saçlarda daha estetik bir görüntü elde etmek için sıklıkla kullanılan bir tedavi şekli haline gelmiş durumdadır. Artık çok daha kısa bir süre içinde acısız olarak sağlıklı ve gür saçlara erişim sağlamak mümkündür. Saç ekimi tedavisinin sonrasında saçların bakımının nasıl yapılacağı hastalar arasında merak konusu olmuş durumdadır. Belirli adımlara uyulduğu takdirde bakım sürecinin üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Aşağıdaki durumlara dikkat edilmesi yeterli bir bakım işleminin yapılması için doğru olacaktır.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç

İlk yıkama işlemi saç ekim merkezinde yapılır. Bu yıkama sırasında hastanın saçlarının nasıl yıkaması gerektiği de uzun uzun anlatılacaktır. Bu ilk yıkama sürecinde ilk olarak bepanthol losyon sürülerek bu losyonun saçta biraz beklenmesi sağlanır. Kimyasal madde içermeyen bu ürün tamamen zararsızdır. İlk yıkama işlemi tamamlandıktan sonra taburcu olursunuz. Bundan sonraki aşamada saç yıkama işlemini ise sizin yapmanız gerekecektir. Normal zamanlarda kullanılan şampuanlar yoğun kimyasallara sahip olduğundan dolayı bunlardan kaçınmak faydalı olacaktır. Bunlar saçlara zarar verebilecek niteliğe sahiptir. Bu nedenle kimyasal içermeyen ve saç ekim merkezinde tercih edilen şampuan türlerinden kullanmaya özen göstermelisiniz. Ancak normal şampuanlarla saçını yıkama konusunda ısrarcı olanlarında karşısına çok büyük bir risk çıkmayacaktır. Bu nedenle eğer saç ekim sonrası şampuanlama işlemi için illa normal şampuan tercih edilmek isteniyorsa edilebilir.

Saç Ekimden Sonraki Uygun Şampuanların Özellikleri

Saç ekimi tedavisinden sonraki süreç oldukça hassas olduğundan dolayı bu dönemde dikkatli olunması gerekecektir. Özellikle şampuan konusunda dikkatli davranmak bu alanda risklerin ortaya çıkmasını engelleyecektir. Satın alınacak olan şampuanda mutlaka bu özelliklerin bulunması doğrudur:

  • Ödem azaltan bir yapıya sahip olmalıdır
  • Doğal bir yapıya sahip olmalıdır
  • Bitkisel özelliği bulunmalıdır
  • Güneşin etkilerine karşı koruyucu bir etkiye sahip olmalıdır
  • Saç derisindeki var olan yaraları iyileştirme özelliğinde olmalıdır
  • İçeriğinde kimyasal bulunmamalı veya çok az miktarda bulunmalıdır
  • Mikrop öldürücü bir özellikte bulunmalıdır
  • Tahriş veya kaşıntılara sebebiyet vermemelidir

Saç Ekimi Sonrası Uygun Şampuanlar

Saç ekimi sonrası hangi şampuan kullanılmalı sorusu tedaviyi gerçekleştiren kişilerce merak edilen durumlar arasına giriş yapmıştır. Aşağıdaki şampuan çeşitleri bu tedaviyi gerçekleştirmiş olanlar için daha uygundur. Özellikle yukarıdaki durumlara uygun olan şampuanlar aranıyorsa bu şampuanlarda karar kılınabilir.

Sebamed Şampuan: saç ekimi sonrası en çok tercih edilen şampuan türlerinden biri olan Sebamed, doktorlar tarafından önerilir. Yıllardır piyasalarda bulunan bu ürün eczanelerde satılmakta olup son derece güvenilir bir üründür. İster bebekler için, ister yetişkinler için rahatlıkla kullanılabilen bir şampuan türüdür. Bu ürünün ph değerinin ise 5.5 olduğu bilinir. Cildin dış zararlardan korunmasına yardımcı olacak bu ürün türü aynı zamanda kimyasal içermediğinden dolayı şampuan konusunda sağlıklı bir seçim yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Dermoskin Biotin Şampuan: Yoğun B vitaminine sahip olan bu şampuan türü, saç köklerinin beslenmesine olanak sağlar. Özellikle saç ekimi tedavisi sonrası var olan riskli dönemin daha rahat şartlar altında atlatılmasına yardımcı olacaktır. Hekimlerin sıklıkla önerdiği bu şampuan temizlik açısından da başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ekilen saçların kalitesini arttırdığını bilinen bu şampuan aynı zamanda hassas ciltler içinde uygun sonuçlar çıkarır. Saç ekimi sonrasındaki hassas dönemi biraz daha basit bir şekilde atlatmak isteyenlere tavsiye edilen bir saç bakım ürünü olmaktadır. Bu ürünü erkek ve kadın olarak özel olarak üretilen iki farklı türde bulabilirsiniz.

Saw Palmetto: saw palmetto bitkisi içeren bu şampuan besleyici bir özelliğe sahiptir. Bu sayede kısa bir süre içinde saçların beslenmesine yardımcı olur. Doğal bir yöne sahip olduğundan dolayı kimyasal maddelerden uzak durmak isteyenler için birebir olmaktadır. Aynı zamanda ürünün diğer avantajı ise ekonomik bir yönünün bulunmasıdır. Bu sayede bütçe dostu bu ürünü son derece rahat şartlar altında her daim satın alabilirsiniz. Sadece saç ekimi tedavisi sonrası değil, normal zamanlar içinde de bu şampuanı tercih etmeniz iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır. Diğer şampuan türlerine nazaran çok daha faydalı özelliklere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle saç ekimi tedavisinden sonra kullanılabilecek şampuan türleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Yorum yapın