Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

admin

Saç Ekimi Ameliyatı Süresi, saç ektirmek Ne Kadar Sürer? , Saç Ekimi Kaç Seanstır? ,Saç Ektirmek Ne Kadar Sürüyor?

Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Saç dökülmesi sorunu, özellikle erkeklerin en çok şikayetçi olduğu durumların başında gelmektedir. Özellikle bunun bir türlü önlenemez bir sorun oluşu, yaşın ilerlemesiyle birlikte daha fazla görülmesi şikayetlerin artmasına neden olmaktadır. Her insanın saçlarında saç dökülme riskinin bulunabileceğini belirtmek gerekir. Bunun tamamen ortadan kalkmasına neden olacak bazı çözüm yöntemleri bulunur.

Saç Ekimi Tedavisi Süresi

Saç ekimi tedavisi yaptırmayı düşünen kişiler, işlemin ne kadar süreçte yapıldığını merak etmektedir. İki farklı teknik üzerinden yapılabilen saç ekimi, oldukça kısa bir süreç içinde tamamlanabilir. Özellikle kullanılan teknik, saçların seyreklik durumu gibi konular sürenin uzamasına neden olabilmektedir. Saç ekimi tedavisi, ekimi yapılacak greftlere bağlı olarak 6 ile 9 saat arasında yapılabilmektedir. Ancak bu sürenin doktorun tecrübesine bağlı olarak daha fazla azalacağını belirtmek gerekir. Saç ekimi profesyonel teknikler arasında sayılırken aynı zamanda küçük bir operasyon şekli olarak kabul edilmektedir. FUE teniği ile saç ekimi her zamankinden çok daha kolay ve acısız olarak yapılabilir. Operasyondan hemen önce saç ekimi yapılacak olan kişinin buna hazır olması gerekecektir. Kullanmış oldukları kan sulandırıcı türündeki ilaçların kullanımına ara vermeleri gerekir. Bunun yanında alkolden uzak durmaları, saçlarını kesinlikle boyamamaları gerekir. Saç ekiminin yapılacağı gün ise, saçlarda jöle veya sprey gibi ürünlerin olmaması ve saçların tamamen temiz olması şartı aranır.

Saç ekimi tedavisinin süresi belirlenirken aynı zamanda saçın yapısal özelliği de büyük bir önem taşımaktadır. Saçların kalın veya ince telli olması, saçların koyu renkli veya açık renkli olması gibi durumlar işlem sürecini arttıran durumlar arasında bulunur. Saç ekimi konusunda özellikle doğal bir görüntünün elde edilmesi en fazla önemsenen durumlar arasında yer almaktadır. Saç ekiminde eğer birden fazla seans gerekiyorsa bir süre boyunca beklemek iyi olacaktır. Yapılan seansın sonrasında alınan saç köklerinden sonra, verimli saç köklerinde düşüşün olduğu görülmektedir. Bu bekleme süresinin nasıl olacağını ve seans sayısı bizzat doktor tarafından kararlaştırılır. Burada aynı zamanda kişinin beklentileri de oldukça önemli bir konu olacaktır.

Yorum yapın