1. Ana Sayfa
 2. Saç Ekimi & Saç Protezi
 3. Saç Ekimi Başarı Oranı Yüzde Kaçtır?

Saç Ekimi Başarı Oranı Yüzde Kaçtır?

featured

Saç Ekimi Başarı Oranı Yüzde Kaç?

Saç ekim tedavisi yöntemi kalıcı olarak kellik sorunundan kurtulmaya yardımcı olacak çözümler arasındadır. Saçlarının seyrek görüntüsünden şikayetçi olan kişilere bu yöntem tavsiye edilmektedir. Bu sayede kesin ve doğru sonuç alınmış olur. Saç ekiminin kişiye sağladığı faydalar ise şu şekilde olacaktır:

 • Saçlara doğal açıdan bir gürlük kazandırır
 • Saçların daha gür gözükmesine yardımcı olur
 • Yan etkisi olmayan bir saç ekim şeklidir
 • Bireyin psikolojik açıdan daha iyi olmasına neden olur
 • Özgüvenin yükselmesine imkan sağlar
 • Ekilen saçların kullanımı ömür boyunca devam edecektir
 • Son derece kolay bir şekilde tamamlanabilecek bir uygulamadır

Diğer saç ekim yöntemleri geçici olarak çözüm sağlarken, saç ekim tedavisi çeşidinin kalıcı olarak çözüm sağladığı bilinmektedir. Bunun yanında geçici saç ekim yöntemleri, kişinin konu hakkında daha fazla zahmet çekmesine neden olurken, aynı zamanda zaman kaybına da neden olmaktadır. Bunun yerine kalıcı saç ekim tedavisi yöntemi tercih edilirken, bundan sonraki aşamada saçlarla ilgili problemlerin düşünülmesi de bitirilmiş olunur.

Saç Ekimde Başarı Oranı

İşlemi uygulamak isteyenler tarafından saç ekimde başarı oranı sıklıkla merak edilen konular arasına giriş yapmış durumdadır. Saç ekiminde başarının yüzde yüz olması mümkün olmasa da, oldukça yüksek bir yüzdeye çıktığını belirtmek gerekir. Genel olarak günümüz şartlarında yapılan saç ekiminde başarı oranı yüzde 90 ile 95 arasında değişiklik gösterir.

Başarılı bir saç ekiminin anlaşılmasında temel noktalar vardır. Ekilmiş olan saçların en az yüzde doksanının tutması gerekir. Bu saçların uzun bir süre boyunca kullanılabilir olması başarı hususları arasında yer alır. Öte yandan ön saç çizgisinin ne fazla önde, ne de fazla geride olması gerekecektir. Fazla geride durması kel bir görünüm ortaya çıkarırken, çok önde olması ise doğal görünüme engel olan durumlar arasında sayılır.

Başarılı bir saç ekiminin anlaşılabileceği diğer konu ise, saçın doğal gözüküp gözükmediğidir. Saçlar eğer doğal bir görüntü veriyorsa, saç ekiminin başarılı geçtiğinden bahsedebiliriz. Ancak saça ilk bakışta saç ekiminin yapıldığı rahatlıkla fark ediliyorsa, bu durumda başarılı bir saç ekiminden bahsetmek zor olacaktır.

Konu hakkında iyi bir sonuca varmak ve başarılı bir tedavi şekli oluşturmak açısından saç ekimi merkezinin iyi seçilmesi gerekir. Konu hakkında tecrübeli isimlerle çalışmak, saç ekimi konusunda başarının alınmasına neden olabilecek durumlar arasında bulunur. Özellikle iyi bir araştırma sürecinden sonra saç ekimi merkezinin seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 2 sene önce

  Merhaba ben saç ektirmek istiyorum en iyi en gür ve en doğal ekimi hangi merkezde yaptırabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir