İbrahim Saraçoğlu Saçkıran Kürü Tedavisi(En Etkili Bitkisel Saç Kıran Tedavisi)

admin

İbrahim Saraçoğlu Saçkıran Kürü, En Etkili Saçkıran Kürü, Saçkıran Yağ Kürü, İbrahim Saraçoğlu Saçkıran için yağ Kürü, Saçkıran İçin Bitkisel Kür

Her yaşta insanı etkileyen saçkıran hastalığı, en fazla saçlı deride ve sakalda görülmektedir. Genelde alopesi areata denilen bölgesel kellik ile karıştırılmaktadır. Saçkıran hastalığını alopesi areatadan ayıran en önemli şey saçkıranın 1 lira büyüklüğünde olması ve sadece birkaç yerde olmasıdır. Ünlü bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu’nun kamuoyu ile paylaştığı saçkıran kürü tedavisi ile bu hastalığın üstesinden gelmeniz mümündür. İbrahim Saraçoğlu’na göre yaklaşık 1 hafta boyunca düzenli olarak hidrojen peroksit kullanarak sakal ve saç bölgesinde baş gösteren saçkıran hastalığından kurtulabilirsiniz.

Tarif edilen kür içerisinde hidrojen peroksitin hazırlanması şu şekildedir; öncelikle eczanelerden yüzde 3’lük hidrojen peroksit ürününü satın almanız gerekir. Burada en önemli nokta hidrojen peroksitin hazır satılanlardan değil de eczacıların hazırladığı türde olması son derece önemlidir. Daha sonra steril bir kulak çubuğu ya da pamuk yardımıyla elinize temas etmeden hafif bir şekilde daldırarak saçkıran hastalığı olan bölgeye masaj yapmanız gerekiyor. Ufak ve nazik dokunuşlarla bu tedaviye bir hafta devam etmeniz takdirde olumlu sonuçlar almanız %100’e yakındır. Bu tedavinin yanında bir tatlı kaşığı susam yağı ve yaklaşık 3, 4 ya da 5 damla sarımsak yağı karışımını saçkıran hastalığı yaşadığınız bölgeye masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli nokta hidrojen peroksiti sadece eczanelerden temin etmenizdir. Yüzde 3’lük konsantrasyonda olan hidrojen peroksitler dikkatli bir şekilde eczacılar tarafından hazırlanmaktadır. Kuaförlerin kullandığı ve sıklıkla per olarak adlandırdıkları hidrojen peroksit genellikle daha yüksek konsantrasyondadır ve bu ciltte lökoplaki denilen tablolara yol açabilir. Yüzde 3’lük hidrojen peroksiti günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa bir hafta boyunca uyguladıktan sonra beraberinde susam yağı ve sarımsak yağı ürününü de eklemeniz gerekiyor. Tüm bunları yaptığınız takdirde sakal ve saçlı deride yaşanılan saçkıran hastalığına etkin bir tedavi sağlayabilirsiniz.

Saçkıran Kürü Tedavisi Kesin Çözüm Müdür?

Saçkıran hastalığına yakalandıysanız öncelikle uzman bir hekime başvurmanızda fayda var. Hastanelerin ya da özel kliniklerin dermatoloji bölümüne gittiğiniz takdirde uzman doktorlar size yardımcı olacaktır. Ancak diğer taraftan alternatif tıp ile hastalığın üstesinden gelmek istiyorsanız Türkiye’de çok önemli başarılara imza atmış İbrahim Saraçoğlu’nun saçkıran kürü işinize yarayabilir. İbrahim Saraçoğlu’nun anlattığı küre %3 oranında hidrojen peroksiti haftada 2 defa saçkıran hastalığını yaşadığınız sakal ya da saçlı derinize nazik ve hafifçe masaj yaparak uyguladığınızda bir hafta gibi kısa bir sürede sonuç almanız mümkün. Bunun yanında İbrahim Saraçoğlu susam yağı ve sarımsak yağını da öneriyor. Elbette hiçbir hekim ve alternatif tıp uzmanı verdiği tedavinin ya da kür tarifinin işe yarayıp yaramadığını garanti edemez. Verilen öneriler uzun yıllar denenmiş ve insanlar tarafından fayda sağlanmış tarihlerdir.

Saçkıran Hastalığına İlaçla Çözüm Bulabilir Miyim?

Dünya üzerinde milyonlarca insanın savaşmak zorunda kaldığı saçkıran hastalığında kimyasal ilaçlarla çözüm bulabilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir dermatoloji doktoruna muayene olmanız gerekir. Kesin bir çözüm olup olmayacağı ise tedaviyi tam olarak uyguladığınız takdirde ortaya çıkacaktır. Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu’nun hidrojen peroksit, susam yağı ve sarımsak yağı kürü de oldukça faydalıdır. Kimyasal ilaç kullanmak istemiyor ve bitkisel yöntemler size daha cazip geliyorsa bu mucizevi kürü denemek isteyebilirsiniz. Ancak İbrahim Saraçoğlu’nun da söylediği gibi hidrojen peroksitin yüzde 3’lük konsantrasyonunu temin etmeniz çok önemlidir. Bununla birlikte hem kimyasal ilaç tedavisine hem de bitkisel tedaviyi aynı anda kullanmak için mutlaka uzman doktorlardan fikir alınız.

Yorum yapın