1. Ana Sayfa
  2. Saç Dökülmesi Tedavileri
  3. Saçkıranlı Bölgeye Saç Ekimi Yapılır mı? Ekilen Saçlar Sonra Dökülür mü?

Saçkıranlı Bölgeye Saç Ekimi Yapılır mı? Ekilen Saçlar Sonra Dökülür mü?

featured

Saçkıran Saç Ekimi , Saçkırandan Saç Çıkmayan Bölgeye Saç Ekimi, Saçkıran Sonrası Ne Zaman Ekim Yaptırmalı?, Saçkıranlı Bölgeye Saç Ekimi Nasıl Yapılır?, Saçkıran Sonrası Saçkıranlı Bölgeye Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Saçkıranlı Bölgeye Saç Ekimi

Saçkıran günümüzde çok fazla görülmeye başlandı. Özellikle stresli yaşam tarzı ve steril kullanılmayan berber malzemeleri nedeniyle çok fazla sayıda kişide saçkıran görülmekte. Bazı saçkıran olan kişiler saçkıran iyileştikten sonra saçkıranlı bölgede saç tekrar çıkmakta. Fakat saçkıran tedavisi gören 10 kişiden 6’sında saçkıran olan bölgede saçlar seyrek çıkmakta yada hiç çıkmamaktadır.

Saçkıran özellikle bayanlarda çok daha büyük psikolojik sıkıntılar yaratmakta. Bu nedenle en hızlı çözüm ise kadın erkek fark etmeden saç ekimi yaptırma yoluna gidilmekte. Fakat saçkıran olan bölgede öncelikle dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır.

Saçkıran Olan Bölgeye Saç Ekimi Yapılması

Saç ekimi yöntemi aslında güçlü ve genetik olarak dökülmeye programlanmamış saçların bir yerden düzgünce alıp diger deriye düzgün bir şekilde ekilerek yapılmasıdır. Saçkıran olan insanlarda da saçkıranlı bölgeye saç ekimi yapılması son derece basit ve sorunsuz bir işlemdir. Bir çok kişi ilk başta saçkıranlı bölgede saç çıkmadığına dair söylentiler olsa da günümüze kadar binlerce saçkıran hastalığı geçirmiş kişinin saçkıranlı bölgeye saç ektirdiği ve son derece başarılı sonuçlar aldığı bilinmektedir.

Saçkıran Sonrası Ne Zaman Ekim Yaptırmalı?

Saçkıran tedavisi uzun süren bir tedavidir. En az 3/4 adet iyileştirme yöntemi bulunmaktadır. Bunlar doktor kontrolü ile sırayla yapılmalıdır. Son seçenek kortizon tedavisidir. Eğer kortizon tedavisi de 4 ayda cevap vermezse saç ekimi yöntemine geçilmelidir. Özetlemek gerekirse saçkıranlı bölge ilk görüldüğünden ortalama 8 ile 12 ay arasında süre sonrasında saç ekimi operasyonu yapılmalıdır. Saçkıranlı bölgede saç kökleri tedavi ile bazen 1 ay gibi sürede de tekrar iyileşip hızlıca saçlar geri kazanılabilir. Bu nedenle minimum 8 ile 12 aylık süre şarttır.

Saçkıranlı Bölgeye Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçkıranlı bölgeye saç ekiminde normal saç ekimi prosedürü kullanılmaktadır. Ense bölgesinden yada kulak arkasındaki genetik olarak dökülmemeye programlık saç köklerinin hassas bir şekilde alınarak saçkıran geçiren bölgeye saç yönü ayarlanarak kolay bir şekilde nakli sağlanır. Bu işlem normal saç ekimi işlemlerinden hiçbir farklı yoktur. Sadece PRP tedavisi ile birlikte çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Saçkıran sonrası çıkmayan saçlar tekrardan çıkmayacağı için ekilen saçlara zarar verme ihtimali yoktur.

Saçkıran Sonrası Saçkıranlı Bölgeye Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Saçkıranlı bölgeye saç ekimi yapıldıktan sonra ekilen saçlar düzgün bir şekilde yapılmış ve sorunsuz bir operasyon ile ekilmiş ise dökülme ihtimali yoktur. Fakat saçkıranlı bölgeye saç ekimi yapıldıktan sonra tekrar saçkıran geçirilirse ekilen saçların tekrar çıkmama ihtimali vardır.

Yorum Yap

Yorum Yap