Dermaroller Saç İçin Kaç Mm Kullanılmalı?En Etkili İğne Kalınlığı

admin

En Etkili Dermaroller İğne Kalınlığı , Saç İçin Dermaroller Kaç Mm Kullanılmalı ,Dermaroller Saç Tedavisinde Kaç mm İğne Kullanılmalı

Bilhassa erkekler için saç dökülmesi ve diğer saç problemlerinin büyük sıkıntı yarattığından bahsetmek gerekir. Estetiklik ve iş hayatında görünüm gibi sebeplerden dolayı saçların erkekler için çok önemli olduğuna değinilmelidir.

Dermaroller; saç uygulamaları sırasında mikro iğneler sayesinde saçların çok daha gür, sağlıklı ve sık olmasını sağlamaktadır. Herkesin bildiği gibi, saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlardaki asıl problem, saç köklerinin tam olarak beslenememesidir. Dermaroller; saç köklerini besleyen damarların harekete geçmesini sağlamaktadır. Bu sayede, yeteri kadar kan alamayan köklere daha sık ve canlı bir şekilde kan gitmektedir. Saç köklerinin can damarı olan kanın yeterli miktarda alınması sağlanmaktadır.

Dermarollerin bir diğer faydası ise saç çıkarıcı ve destekleyici ürünlerin etkisini arttırmasıdır. Herhangi bir saç serumunun elde yedirilmesi yoluyla saçlara uygulanması halinde derinin altına yalnızca %3’lük bir kısmı geçmektedir. Ancak, dermaroller sayesinde saç için kullanılan yardımcı ürünlerin etkinliği daha da arttırılmaktadır. Dermaroller; uygulandığı bölgede mikro kanallar açarak saç serumunun veya şampuanının mikro deliklerden kolayca geçmesini sağlamaktadır. Bu sayede, dermaroller, hem kendi tedavisine devam etmektedir hem de saç destekleyici ürünlerin etkinliğini neredeyse %95 oranlarında arttırmaktadır. Tüm bu işlemler sonucunda saçların hem sık, hem gür hem de sağlıklı bir şekilde çıkması sağlanmaktadır.

Dermaroller Saç Uygulamaları

Dermarollerin saç uygulamasında kullanılması gereken iğne sayısının 192-200 arasında değişkenlik göstermesi tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak, iğne boyutunun saçın özelliklerine göre değişmesi söz konusudur. Saçsız alanda saç çıkarma işlemi yapılıyorsa 0.5mm iğne ucunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Bir diğer ölçü ise 1mm olarak bilinmektedir. Saç üzerinde yapılacak olan güçlendirme, canlandırma ve sıklaştırma işlemlerinde söz konusu iğne ucunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Dermarollerin uygulanmasından hemen önce kullanılan ürünlerin ele sürülüp bir miktar yedirilmesinin ardından dermaroller ile söz konusu alanın üzerinden geçilmesiyle işlemler tamamlanmaktadır.

Söz konusu bölgede hiç saçın olmadığı hallerde ise 0.5mm iğne ucu kullanılmalıdır. Saçın olduğu ve araya saç gireceği hesaplandığında ise mutlaka 1mm’lik iğne ucunun kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın