Dermaroller Nasıl Kullanılır? En Etkili Kullanım Yöntemi

admin

Dermaroller Nasıl Kullanılır,  Dermaroller Kullanırken En Etkili Nasıl Kullanılır, Dermaroller Nasıl Uygulanır? , Dermaroller En İyi Nasıl Kullanılır?

Dermaroller; üzerinde birçok iğnenin bulunduğu elde taşınması mümkün olan silindir şeklindeki aparat olarak bilinmektedir. Dermarollerin birçok farklı marka adı altında satışa sunulması söz konusudur. Dermarollerin iğne uzunlukları ve sayıları ise uygulama yapılacak alana, soruna, sorunun büyüklüğüne ve kişinin yaşına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Dermaroller aparatının iğnelerinin düzgün ve simetrik olmasına dikkat edilmelidir. Bilhassa titanyum iğnelerden yapılmış olması büyük önem taşımaktadır. Titanyum/altın alaşımından üretilen dermaroller iğnelerinin dermarollerin daha dayanıklı olmasını sağladığı gibi cildin daha iyi uyarılmasına sebep olduğu bilinmektedir.

Dermaroller uygulaması sırasında hedef; aparatın cilt üzerinde gezdirilmesi, bu sayede küçük cilt ponksiyonlarının oluşturulması, cildin onarımını tetikleyen yeni kolajen üretiminin tetiklenmesi ve cildin kendi kendini yenileme sürecinin başlatılması olmaktadır. Kolajen; bağ dokusunda bulunan ve aminoasitlerden meydana gelen vücut proteini olarak bilinmektedir. Kolajen; cildin kuvvet, sıkılık ve elastikiyetine yardımcı olan kısmı olarak bilinmektedir.

Dermarollerin Etkisi Ne Olmaktadır?

Dermaroller uygulamasıyla başlatılan mikro hasarların vücudun tamir sürecini tetiklemesi söz konusu olmaktadır. Bir başka deyişle, cildin söz konusu hasarları düzeltmek adına kolajen üretimine geçmesi mümkündür. Buna ek olarak, kan dolaşımının artmasına sebep olmaktadır. Tüm bu kriterler dikkate alındığında, yaşlı ve kuru cilt yenilenmektedir. Ayrıca, ölü tabaka uzaklaştırılmaktadır. Alttan yeni hücrelerin gelmesi sayesinde ciltte anti aging etkileri görülmeye başlanmaktadır. Dermarollerin etkisinin sorunun büyüklüğüne, cildin tipine ve kişinin yaşına göre farklı zamanlarda ortaya çıkması muhtemeldir. Ancak, dermarollerin etkisinin genellikle birkaç hafta veya birkaç ay içerisinde belli olduğu savunulmaktadır. Bu yüzden, sorunun büyüklüğüne göre ürünün kullanımına karar verilmesi gerekmektedir.

Dermaroller Hangi Sorunlarda Kullanılır?

Dermaroller; anti aging, vücut çatlakları, selülit, kırışıklıklar, saç dökülmesi, akne veya yanık izleri, güneş hasarları, hiperpigmentasyon, çizgiler, elastikiyet kaybı ve genişlemiş gözenekler için kullanılmaktadır. Siyah noktalarda ve cilt hastalıklarında kullanılmasının ise faydalı olmayacağını belirtmek gerekir.

Dermaroller Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Dermaroller uygulamasından etkili bir sonuç almak adına birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Örneğin, uygulama bölgesinin ve ellerin antibakteriyel bir temizleyici ile temizlenmesi gerekmektedir. Ardından, dermarollerin üzerinde yazan talimata uygun olarak steril hale getirilmesi gerekir. Bilhassa iğnelerin herhangi bir yüzey ile temas ettirilmesinden kaçınılmalıdır. Dermarollerin uygulama alanına dik gelecek şekilde tutulması ve hafifçe bastırılarak oldukça yavaş hareketlerle uygulanması gerekmektedir. Bu sayede, iğneler, derine inecektir. Yüzeysel uygulamalar, cildin zarar görmesine sebep olacaktır.

Dermaroller uygulama alanının en az beş en çok sekiz defa taranması gerekmektedir. Tarama sayısının aşılması; cildin zarar görmesine neden olacaktır. Buna ek olarak, uygulamanın öncesinde ampul, uygulamanın sonrasında ise maske, krem ve losyon kullanılması mümkündür. Bir başka deyişle, kişinin cilt tipine ve uygulama amacına göre bu tip desteklerden faydalanması hedeflenmektedir. Buna ek olarak, uygulama alanının yaklaşık yirmi dakika boyunca her türlü yüzey ile temas ettirilmesinden kaçınmak gerekmektedir. Bunun dışında, kür uygulaması boyunca yaz veya kış fark etmeksizin en az 30 SPF güneş koruyucu kullanmak elzemdir.

Dermaroller Hangi Ürünlerle Beraber Kullanılmalıdır?

Dermaroller; uygulama esnasında cilt sorununa uygun olarak destekleyici bir ürünle kullanıldığı takdirde hem kendi etkisini hem de ürünün etkisini neredeyse %100 oranında arttırmaktadır. Ancak, kullanılacak ürün seçiminin dikkatli bir şekilde yapılması şarttır. Cilt ampulleri; cilt tarafından çok iyi emildikleri için başarılı sonuç verirler. Buna ek olarak, cilt bakım kremleri başta olmak üzere serum, çatlak kremleri, saç serumları, güneş koruyucu ve cilt maskeleriyle beraber kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın