Dermaroller Saç İçin Kaç İğneli Olmalı?En Etkili Dermaroller İğne Sayısı 

admin

Saç İçin Dermaroller İğne Sayısı Kaç Olmalı?, Dermaroller İğne Sayısı Kaç Adet Olmalı?, En Etkili Dermaroller İğne Sayısı

Dermarollerin her biri farklı iğne boyutlarına sahiptir. İğne boyutlarının değişkenlik göstermesinin sebebi, dermarollerin kullanım alanlarının farklı olmasıdır. Bir başka deyişle, her bir tedavi için farklı bir iğne boyutu tercih edilmektedir. Örneğin, 0.25 mm olan ürünlerin cilt bakım ürünleri için uygun olduğunu belirtmek gerekir. Çünkü, bu iğneler, cilt bakım ürünlerinin daha fazla eğilmesini sağlamaktadır. Buna ek olarak, 0.5mm’lik iğne ucu bulunan dermarollerin yaşlılık önleme, deri gençleştirme ve kırışıklık azaltma gibi unsurlar için uygun olduğunu eklemek gerekir. 1.5mm’lik dermarollerin uzman kontrolünde uygulanması gerekmektedir. Çünkü, bu iğne boyutuna sahip olan dermarollerin delikli derinin ortadan kaldırılması, cerrahi akne ve yanık gibi izlerin azaltılması konularında etkili olması söz konusudur.

Dermaroller kullanımından etkin bir sonuç almak isteyenlerin ürünü düzenli olarak kullanması gerekmektedir. Ayrıca, dermaroller kullanım programlarına dikkatli bir şekilde göz atılmalıdır. Dermarollerin düzenli aralıklarla kullanılması sayesinde istenilen ve olumlu sonucun kısa zamanda alınması mümkün olacaktır.

Dermaroller Saç Uygulamaları

Saç uygulamalarında kullanılması düşünülen dermarollerin iğne sayısının 192-200 arasında olması tavsiye edilmektedir. Daha fazla iğnenin saçta aşınma veya tahrişe sebep olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, iğne boyutu konusunda da herkesin aklında birtakım sorular bulunmaktadır. Saçsız alanda saç çıkarma işlemi yapılıyorsa 0,5mm iğne ucunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu noktada, saç derisinin kalınlığının dikkate alındığından bahsetmek gerekir.

Buna ek olarak, dermaroller saç uygulamalarında 1mm iğne ucunun kullanılması da mümkün olmaktadır. Saç üzerinden yapılacak olan canlandırma, sıklaştırma ve güçlendirme işlemlerinde söz konusu iğne ucu kullanılmaktadır. Saç derisinde hiçbir şekilde saçın olmadığı hallerde ise 0.5mm iğne ucunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak, saç varsa ve araya da saç gireceği için 1mm iğne ucunun kullanılması gerekli olmaktadır.

Dermaroller; saçların sık, gür, sağlıklı olması noktasında kişilere yardımcı olmaktadır. Uyguladığı iğneler sayesinde bu imkanı sunmaktadır. Kellik ve saç dökülmesi probleminde etkili bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Dermaroller sayesinde saç köklerini besleyen damarlar harekete geçmektedir. Yeteri kadar kan alamayan köklere canlı ve sık bir şekilde kanın gitmesi sağlanmaktadır.

Yorum yapın