Sgk , Bağkur Saç Ekimini Karşılıyor Mu?

admin

Saç ekimi denildiğinde dünyada ilk sırada olan Türkiye’de saç ekimi ücretleri de yükselmeye başladı. Özellikle yabancı hastalardan çok fazla talep olunca Türk hastalarında fiyatları yükseldi. Tabi ki Türkiye’deki saç ektirmek isteyen kişilerde uygun fiyata nasıl saç ektirebilirim derdine düşmüş durumda.

Türkiye’de çalışan SGK ve Bağkur’lular saç ekimi için herhangi bir indirim alıp alamadıklarını SGK ve Bağkur ‘un özel saç ekim merkezlerinde geçerli olup olmadığı sormakta. 2019 yılında çıkan SGK yasası ile saç ekimi gibi estetik operasyon kapsamına giren tüm operasyonlar SGK ve Bağkur tarafından karşılanmayacağı belirtilmiştir. Fakat bazı özel plastik Cerrahi merkezleri SGK ile anlaşma yaparak % 10 ile %15 arasında müşterilerine SGK indirimi sağlamaktadır.  Bu firmalar SGK ile özel anlaşma yapmak suretiyle saç ekimi işlemlerinde indirim uygulayabilmektedir. Aslında bir nevi promosyon gibi düşünebilirsiniz. SGK firmaya herhangi bir ödeme yapmamakta sadece firma SGKlı kişilere kendi payından bir indirim sağlamakta ve daha fazla müşteriye sahip olmaktadır.

Fakat unutulmaması gereken Saç Ekimi Operasyonlarının ücretlerini SGK karşılamamakta ve fark ödememektedir.

Bu nedenle bazı firmalar saç ekimi sgk tarafından bir kısmı karşılanmaktadır gibi cümlelerine çok fazla itibar etmeyiniz.

Yorum yapın