1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Özel Sağlık Sigortası Saç Ekimini Karşılar Mı?

Özel Sağlık Sigortası Saç Ekimini Karşılar Mı?

featured

Saç Ekimini Özel Sağlık Sigortası Karşılar mı? Saç Ekimi Özel Sağlık Sigortası Kapsamında mı? , Özel Sağlık Sigortası Saç Ekimi Şartları ve Teminatı

Günümüzde saç ekimi konusunda fiyatların yüksek olması saç ekimi yaptırmayı düşünen kişileri arayışa sokmakta. Özellikle özel sağlık sigortası olan kişiler özel sağlık sigortasından yararlanıp saç ekimi yaptırabileceğini düşünmekte. Sizin için bu konuyu araştırdık.

Özel sağlık sigortalarının teminatlarında estetik /kozmetik teminatı bulunuyorsa saç ekimi özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Fakat bir çok özel sağlık sigortası hatta özel sağlık sigortalarının %99 unda bu madde yer almamakta. Siz özel isterseniz bu madde eklenmekte. Acıbadem Sigorta en çok tercih edilen sigortalardan biri. Sigorta yaptırırken estetik /kozmetik teminatını da eklerseniz saç ekimi işlemlerini ücretsiz olarak Acıbadem hastanelerinde yaptırabilirsiniz. tabi ki bu teminat yıllık ortalama 3.000 TL civarına gelmekte. Ayrıca ilk sene işlem yaptıramıyorsunuz. Bu teminat ile bir çok estetik işleminizi Acıbadem hastanelerinde hiçbir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz.

Acıbadem estetik /kozmetik teminatı ile ayrıca botoks, yağ aldırma, dudak dolgusu, burun estetiği ve diyetisyen hizmetlerini de ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Diğer Özel Sağlık Sigortası şirketlerinin ise bir çoğunda bu teminat bulunmamakta. Bulunanlarda yukarıdaki gibi 2.000 TL civarında fark istemekte. Normal sigortaların içeriğinde söyle bilgi verilmektedir. Her türlü estetik kozmetik amaçlı operasyonlar , burun küçültme ,yağ aldırma , saç ekimi yani kısaca estetik ve dış görünüşle alakalı cerrahi girişimler özel sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap