Saç Ekimi Kimlere Yapılamaz? Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Değildir?

admin

Saç Ekimi Kimlere Yapılamaz?

Saçlar estetik bir görüntünün oluşmasına yardımcı olmaktadır. Saçların dolgun görünmesi bireylerde daha iyi bir etki yaratır. Bazı nedenlerden dolayı saçlarda dökülmenin yaşanması sürpriz olmayacaktır. Bu sorunu bitirmek ve daha dolgun saç görüntüsü elde etmek için saç ekimi tekniklerinden yararlanılabilir. Saç ekimi tedavisi 1940’lı yıllardan itibaren yapılmaya başlanmıştır. Bu döneme kadar daha pratik ve gelişmiş bir hale getirilmiş durumdadır. Artık son derece kısa bir sürede ve acısız bir şekilde saç ekimini yapabilmek mümkün bir konudur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ciddi şekilde saç dökülmesi yaşayan kişiler, bu soruna acil bir şekilde çözüm bulabilmek için tercihini doğrudan saç ekim tedavisinden yana kullanabilirler. Kalıcı bir sonuç ortaya çıkaran bu yöntem, dirençli şekilde saç köklerinin oluşturulmasına neden olmaktadır. Ekilen saçlar ömür boyunca kişi tarafından kullanılmaya devam edilebilir. Bu saçların düşmesi veya kişiyi rahatsız edecek şekilde çeşitli etkilerinin bulunması kesinlikle söz konusu değildir. Çünkü yeni teknolojiyle birlikte artık saçlar zararsız ve terletmeyen bir malzeme üzerinden yapılmış durumdadır. Bu nedenle akıllarda herhangi bir soru işareti oluşturmaya kesinlikle gerek kalmadan bu işlemden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Saç ekimi tedavisi iki farklı yol üzerinden yapılmaktadır. FUE ve FUT olmak üzere ikiye ayrılan bu tekniklerden istenilen seçilerek işleme geçilebilir. Klasik saç ekimi tedavisi olarak adlandırılan FUT tekniği, saçlı derinin saçsız alanlara ekilmesini ifade edilir. Arkadan saç alındıktan hemen sonra, kel olan kısma bu saçlar ekilir. Bu yöntem sayesinde yaklaşık olarak 6 bine yakın saç ekimi yapılmaktadır. Eğer açıklık çok fazla değilse, tek seans üzerinden tamamen kapatılması sağlanır.

FUE tekniğinde ise saçın alınma şekli daha farklıdır. Punch adı verilen alet üzerinden saçların alınması sağlanır. Her seferde alınan saç sayısı iki veya üç civarındadır. Bu yöntem sayesinde günde 1500’e yakın saç ekimi sağlanmış olur. İşlemin üç veya dört seans şeklinde yapılması faydalı bir sonuç verebilir.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Değildir?

Saç ekimi kimlere yapılamaz sorusu bu yöntemi tercih etmek isteyenlerin aklında soru işareti oluşturan durumlardan biridir. Aşağıdaki durumlara sahip olanların haricinde saç ekimi işlemi herkese yapılabilmektedir. Ancak aşağıdaki sınıflara giren kişilerin bu işlemden uzak durması gerekecektir:

  • Hepatit C hastalığı bulunanlar
  • Aids hastalığı bulunanlar
  • Ciddi kronik rahatsızlığa sahip olan kişiler
  • Donör bölgesi yeterli durumda olmayan kişiler
  • 3 kezden fazla saç ekimi tedavisinde başarısızlık alan kişiler
  • Liken planus hastalığı olan kişiler

Saç ekimi yaptırmak için uygun değildir. Seyrek saça saç ekiminin yapılıp yapılmayacağına ise, saç ekim merkezinin kararına bağlıdır. Bazı durumlarda yapılabilirken, bazı durumlarda seyrek saçlılar içinde saç ekim tedavisinin yapılması mümkün değildir. Bu nedenle en sağlıklı sonuç saç ekim merkeziyle görüşerek alınabilir.

Yorum yapın