Ketoral Şampuan Saç Çıkarır mı? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları ve Yan Etkileri

admin

Ketoral Şampuan Saç Çıkarır mı? Ketoral Şampuan Nereden Temin Edilir? , Ketoral Şampuan Fiyatı Nedir, Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır, Ketoral Şampuan Yorumları, Ketoral Şampuan Kullananların Yorumları,Ketoral Şampuan Yan Etkileri, Ketoral Şampuan İçeriği, Ketoral Şampuan Nereden Alınır Nereden Temin Edilir

Ketoral Şampuan Nedir?

Saçlar gerek erkekler gerek kadınlar için görünüme etki eden ciddi etkenlerden olmaktadır. Bundan dolayı herkes dolgun ve bakımlı saçlara sahip olmak istemektedir. Ancak karşılaşılan bazı durumlar buna engel teşkil etmektedir. Kepek ve saç dökülmesi bunun önündeki en büyük ve en sık görülen engellerden olmaktadır. İşte bu ve benzeri sorunlara karşı çözüm olarak ketoral şampuan kullanılmaktadır.

Temel olarak saç dökülmesi ve kepek sorunu için kullanılan ketoral şampuan medikal bir üründür. Diğer şampuanlardan farklı olarak bu ürünün ana maddesi ketokanazol olmaktadır. Bununla birlikte şampuan içeriğini Hindistan cevizi yağı, saf su, sodyum klorür ve Viking esansı gibi maddeleri oluşturmaktadır. Bununla birlikte eczanelerden temin edebileceğiniz bu ürün 60 ml ve 100 ml olarak sunulmaktadır.

Ketoral Şampuan Kullanımı

Medikal bir ürün olduğu ve saç bakımının yanında tedavi için de kullanıldığı için ketoral şampuanların uygulaması farklı şekilde olmaktadır. Doktor tarafından önerilen bir ürün olduğundan kullanımı ile ilgili bir detay belirtilmiş ise uyulmalıdır. Kullanımı hakkında bilgi verilmemişse haftada 2 kere yani 3 günde bir uygulanmalıdır. Önce kişisel şampuanınızla saçınız yıkanmalıdır. Ketoral şampuan uygulamadan önce çalkalanmalıdır. Sonrasında ketoral şampuan saç derinize uygulanmalı ve 5 dakika kadar saçınızda bekletmelisiniz. Son olarak yıkayarak işlem tamamlanmaktadır.

Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için belirli periyotlarda kullanılması gerekmektedir. Sonuç alınması ile saç dökülmesi normal seviyelere çekildiğinde ve sonlandığında haftada bir kullanılabilir. Böylece sorunun tekrar başlamasının önüne geçilmektedir.

Ketoral Şampuan Faydaları

Saç sorunları için oldukça kullanışlı bir medikal ürün olan ketoral şampuan geniş kullanım alanına sahiptir. Ketoral şampuanın fayda sağladığı saç sorunları;

 • Saç dökülmeleri
 • Kepekli saçlar
 • Seboreik dermatit
 • Mantar oluşumu
 • Saçkıran
 • Aşırı yağlı saçlar
 • Saç ekimi koruyucusu gibi hususlarda kullanılmakta ve faydalı olmaktadır.

Ketoral şampuan bu sorunlara karşı çözüm sağlamakta ve etkili olmaktadır. Temel olarak saç dökülmesi, kepek ve seboreik dermatit sorunlarına karşı kullanılmaktadır. Saçlar görünüşü etkileyen önemli hususlardan olduğu için saç dökülmesi ile fiziki olarak istenmeyen durumlar oluşmaktadır. Bununla birlikte psikolojik olarak da kişileri etkilemektedir. Ketoral şampuan ile saç dökülmesi sorunlarınıza çözüm getirilerek ruh halinizin de daha iyi duruma getirilmesi sağlanmaktadır.

Belirtilen saç sorunları bulunan kadın erkek her birey için kullanılabilen ve tedavi sağlayan etkili bir ürün olmaktadır. Bununla birlikte hamile ve yeni anneler için kullanılması uygun görülmemektedir. Ayrıca bebek ve çocuklar içinde tavsiye edilmemektedir. Bu koşullara dikkat edilerek kullanıldığında ciddi yan etkilere sebep olmayacaktır.

Ketoral Şampuan Yan Etkileri

Medikal bir ürün olan ve genellikle Hindistan cevizi yağı, saf su gibi doğal maddelerden oluşan ketoral şampuan için içindeki maddelere alerjisi olan bireyler için yan etkiler görülebilmektedir. Ketoral şampuan kullanımına reaksiyon gösterildiğinde doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte ketoral şampuan kullanımıyla oluşabilecek yan etkiler;

 • Saç derisinde kızarıklıklar
 • Saç derisinde yanma hissi
 • Karın ağrısı
 • Yüz, dil, boğazda şişme
 • Deride kuruluk gibi etkenler olmaktadır.

Medikal bir ürün olan ketoral şampuan için bu yan etkiler düşük ihtimalle gerçekleşeceği gibi bilinmesinde fayda olacaktır. Zira ketoral şampuan içeriğinde bulunan maddelere karşı vücudunuz alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Belirtilen durumlarla karşılaşıldığında ilacı size tavsiye eden doktora bildirmeli ve gereken önlemleri almalısınız.

Ketoral Şampuan Fiyatı

Saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç sorunu için etkili olan ketoral şampuan oldukça uygun bir ürün olmaktadır. İlacın saç dökülmesine karşı etkili sonuçlar sağlaması, geniş kullanım alanı bulunmasının yanında fiyatları ile de cazip olduğunu söyleyebiliriz. 60 ml ve 100 ml olarak 2 farklı boyutta satışa sunulan ürün eczanelerden temin edilmektedir.

Medikal bir ürün olduğu için muayene ile hastalara önerilmektedir. Bununla birlikte doktor tarafından önerildiğinde sigorta da ilaç bedelinin bir kısmını karşılamaktadır. Görüleceği üzere ketoral şampuan birçok hususta oldukça avantajlı bir ürün olmaktadır. Ketoral şampuan 18 TL fiyatla satılmaktadır.

Ketoral Şampuan Kullanıcı Yorumları

Ketoral şampuan etkili sonuçlarıyla saç dökülmesi, yağlı saçlar ve kepek sorunlarına karşı tavsiye edilmekte ve ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Ketoral şampuan kullanıcıları yüksek oranda sorunlarından kurtulduklarını belirtmekte ve ürünü tavsiye etmektedir. Temel olarak saç dökülmesi başlangıcı bulunan hastaların kullandığı ketoral şampuan içeriğindeki maddeler ile dökülmeyi engellemektedir. Böylece saçlarınızın durumunu korumakta ve psikolojik olarak da kullanıcıları rahatlatmaktadır.

Bununla birlikte kepek sorunu yaşayan hastalar da ketoral şampuan kullanımı ile kepeklerden kurtulduklarını ifade etmektedir. Ayrıca saçkıran, aşırı yağlı saçlara karşı da kullananlar bulunmakta ve sorunlarının çözüldüğünü ifade etmektedirler. Ketoral şampuanın geniş kullanım alanlarında etkili sonuçlar sağladığı kanısına buradan da ulaşılmaktadır.

Ketoral şampuan için kullanıcıların belirttiği bir durum da sorunlara çözüm getirdiği ancak sürekli kullanılması gerektiği kalıcı etkileri olmadığıdır. Ancak yine de sorunlarının çözülmesi hastalar için memnuniyeti sağlamaktadır. Görüleceği üzere medikal bir ürün olan ketoral şampuan saç sorunları yaşayanlar için oldukça avantajlı bir ürün olmaktadır.

Yorum yapın