Toppik , Fixplant , Hsr Saç Tozu Zararları ve Yan Etkileri

admin

Toppik Zararlı mıdır? , Fixplant Zararlı mıdır? , Hsr Zararlı mıdır? Saç Tozları Zararlı mıdır?

Toppik , Fixplant , Hsr gibi Saç tozları son dönemde çok revaçta. Saç dökülmesi yaşayanlar ve seyrek saçlı olan kişilerde bir kere kullandıktan sonra bağımlı hale gelmekte. Aslında bu tür saç dolgunlaştırıcı ürünlerin en büyük zararı alsında bağımlılık yapması. Yani bu ürüne başladıktan sonra maalesef bu ürünleri kullanmadan dışarı çıkamıyorsunuz. Aslında en büyük zararı bu diyebiliriz.

Tabi ki bunun dışında saç derisinin nefes almasını engellemesi de var olan saçların dökülmesine sebep olabilmekte. Saç derisi güneş görmüyor ve gözeneklerin kapanması saç köklerine gelen oksijenin azalmasına neden olmakta. Bu nedenle en büyük zararı olan saçların da dökülmesine sebep olabilir.

Toppik , Fixplant , Hsr gibi Saç tozları En büyük zararlarından ikincisi ise saç tozlarını uygularken havada uçuşan tozların burundan yada ağızdan ciğerlere gelmesi. Ne kadarda az oranda ciğerlere bu tozlar gelse de ileride nasıl sağlık sorunları açacağı belli olmamaktadır. Bu nedenle kesinlikle uygulama yaparken maske kullanılması gerekmektedir. Bu sayede ağızdan ve burundan tozların girmesi en aza indirilir.

son olarak ta kullanılan sabitleme spreylerinin içinde bulunan kimyasallar devamlı solunmakta. Bu nedenle de sprey kullanırken en kalitelisini kullanmalı ve sprey kullandıktan sonra kapalı alanda fazla tutulmaması gerekmektedir.

Yorum yapın