1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Saç Simülasyonu(Saç Dövmesi)Nasıl Yapılır? Nerede ve Nasıl Silinir?

Saç Simülasyonu(Saç Dövmesi)Nasıl Yapılır? Nerede ve Nasıl Silinir?

featured

Kesinlikle bir saç ekim yöntemi olmayan saç simülasyonu; birçok insan tarafından saç ekimi olarak biliniyor. Epidermal mikropigment uygulaması ile gerçekleştiren ve diğer adı saç dövmesi olan bu yöntemde; cerrahi bir müdahale yoktur. Alopesi kellik sorunu görülen hastalarda; bu sorunun giderilmesi adına başvurulan bir yöntemdir. Saç ekimi sonrasında, tamamlayıcı bir yöntem olarak, birçok saç ekim merkezinde başarı ile uygulanmaktadır. Saçları çok kısa olan kişilerde uygulanması halinde, net bir şekilde görülür ve en başarılı sonuçlar da saç tipi kısa olan bireylerde alınır.

Özel olarak üretilmiş olan teknolojik araçlarla, boyanın saç derisindeki bölgeye ufak dokunuşlarla uygulanması sonucu; saç simülasyonu işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Türkiye’de saç dövmesi ismiyle çok sık anılmakta, ayrıca saç mikropigmentasyonu olarak tıp dilinde ifade edilmektedir. Genel olarak 3 ila 6 saat arasında süren operasyonlarda; simülasyon yapılacak olan bölgenin büyüklüğü önem taşımaktadır. Cerrahi bir operasyon olmaması; kişinin hayatına aynen devam etmesini sağlamaktadır. Uygulama sırasında; acı duyulmaması için, saç simülasyonu yapılacak olan bölge, anestezik kremle uyuşturulur. Kullanımı kişinin saç derisine bağlı olarak, 5 yıla kadar sürebilmektedir.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Genetik Saç Dökülmesini Önleyen En Çok Tercih Edilen İlaçlar[/jaw_highlight]


Altın İğne İle Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Patenti Serkan Bozkurt’a ait olan saç simülasyon merkezleri dışında kullanılmayan altın iğne ile saç simülasyonunda; kişiye en uygun materyal seçilmiş olacaktır. Zira altın, insan vücudu ile uyumluluk gösteren bir materyal olarak bilinmektedir. Bu yöntemle, % 100 doğal bir saç görünümü de elde edilecektir.

Bilgisayar Destekli Saç Simülasyonu Nedir?

Saç dövmesinde, doğallık ön planda tutulmalı ve bu şekilde uygulama gerçekleştirilmelidir. Çünkü herkesin saç yapısı, saç teli, cilt tipi, saç rengi aynı değildir. Bilgisayar desteği ile gerçekleştirilen saç simülasyonu işlemlerinde; bu tür farklılıklar kolayca ayırt edilmektedir. Dünyada da en çok kullanılan saç dövmesi yöntemi bu olup, % 100 doğal görünüm kazanılmasında önemli bir role sahiptir.

Saç Simülasyonunun Süresi Ne Kadardır?

Saç simülasyonu yaptıracak olan kişiler; cerrahi bir müdahale olmadan, ilgili bölgenin yoğun görünmesini sağlayacaklardır. Bu operasyonun 3 ila 6 saat içerisinde gerçekleşmesi mümkündür. Ayrıca yapılan simülasyonun süresi de; kişinin saç yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimisinde 3 yıl, kimisinde 5 yıl gibi bir kullanım süresi bulunmaktadır. Genel olarak en fazla 5 yıl süre ile kalıcılık göstermektedir. Eğer karşınıza çıkan firma, 10 yıl gibi abartı bir süre veriyorsa; o zaman uzak durmanızda fayda olacak.

Saç Simülasyonu Fiyatları Ne Kadar?

Saç simülasyonunda, kişinin dövme yaptıracağı bölgenin büyüklüğü önemli bir etkendir. Genelde 2.000 ila 5.000 TL arasında bir fiyatla karşılaşacaksınız. Ancak detaylı analizlerden sonra; size konuyla alakalı olarak daha net bir rakam sunulacaktır.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Doktorları[/jaw_highlight]Saç Simülasyonuyla Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Öncelikle saç ekimiyle çok sık karıştırılan saç simülasyonunun, kesinlikle bir cerrahi müdahale olmadığın bilmeniz lazım. Saç ekimindeki gibi cerrahi müdahale yoktur. Ayrıca saç ekiminden sonra bir süre insanlardan dışarı, güneşli ortama çıkmamaları söylenir. Fakat saç simülasyonunda böyle bir durum yoktur, ertesi gün insan hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Saç dövmesinde, saç derisi sadece minik efektler yardımıyla boyanmaktadır. Hızlı şekilde sonuç alınması da mümkündür, saç ekimindeki gibi aylarca sonucu beklemek gerekmez.

Saç Simülasyonu Canımı Acıtır Mı?

Cerrahi bir müdahale gerektirmeyen saç dövmesi işleminde, kişinin acı çekmemesi için; öncelikle bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturulmaktadır. Böylece çok az bir acı ile işlem sonuçlanmaktadır. Ayrıca yapılan simülasyon işlemi sonrasında herhangi bir yara izine de rastlanmamaktadır.

Saç Simülasyonu Nerede Yaptırılır?

Saç bakımı ve güzellik konusunda hizmet veren merkezlere başvurarak, saç dövmesi olarak bilinen, saç simülasyonu yaptırmanız mümkündür. Cerrahi bir müdahale olmadan, güvenilir ve titiz çalışma örneği gösteren kuruluşlardan bu konuda destek isteyebilirsiniz. Profesyonelce yıllardır bu işlemi gerçekleştiren kuruluşlardan yardım alarak, kafanızdaki açık olan bölümlerin dövme ile hızlıca kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Nerede ve Nasıl Silinir?

Saç simülasyonu yaptıran ve zamanla memnun kalmayanlar; sildirme konusunda da çeşitli kurumlara başvurabilirler. Genelde lazerle saç dövmesi silinmektedir. Lazerle saç dövmesi kaldırma işlemi; normal dövme kaldırma işlemine göre daha basittir. Zira saç derisindeki dövme mikro pigmentasyon işlemiyle yapılmış, yüzeysel bir dövme çeşididir. 2 ya da 3 seansta saç simülasyonu silinmesi işlemi tamamlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu 8 seansa kadar gidebilmektedir. Son derece etkili lazerlerin kullanılması sonucu; ilgili alana kısa ışık enerjisi ile darbeler yollanır. Pigment ışığı emerek, küçük cisimlere ayrılır. Bu işlemde çevresindeki cilt etkilenmezken, lazer işlemi sonrasında, bağışıklık sisteminin doğal işlemleriyle minik mürekkep izleri giderilmektedir. Yavaş yavaş simülasyon ortadan kalkar.


Kesinlikle Okumalısın : [jaw_highlight]Mucize Mavi Su Saç Çıkarıyor mu? Nereden Orjinali Alınır [/jaw_highlight]


 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Arkadaşlar size tavsiyem kesinlikle işin uzmanlarinda yaptırın bu işi. Ben normal bir dövmeci ye yaptırdım kafamı mahvetti. Arkadaşlar saç simülasyonu uzmanlarını yazmış. Benim gibi bilip bilmeden yaptırmayın şuan kafam sanki larciverte boyanmış gibi.

    • 2 sene önce

      Merhaba hocam ben kalıcı makyaj uzmanına yaptırdım bende ki de lacivert oldu sonra yeşillendi resmen ben tek seans gittim .. Çıkmasını bekliyorum bir umut bakalım ..Lazerden çekiniyorum aslında ben enseye yaptırdım saç ekim bölgesine sadece öyle çirkin duruyor ki sorma gitsin .. Spor salonunda hamam sauna var sürekli oraya gidecem bu gidişle daha çabuk çıksın diye bakalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir