1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Dermaroller Saç Dökülmesini Önler Mi? Dermaroller Yeni Saç Çıkarır mı?

Dermaroller Saç Dökülmesini Önler Mi? Dermaroller Yeni Saç Çıkarır mı?

featured

Dermaroller Saç Dökülmesini Önler Mi? Dermaroller Yeni Saç Çıkarır mı?, Dermaroller Ölmemiş Saç Köklerini Canlandırır mı?, Dermaroller Saç Dökülmesini Engeller mi?

Dermaroller; bilhassa erkekler için çok önemli olan saç dökülmesi sorununun ortadan kalkması noktasında faydalı olmaktadır. Birçok erkeğin genetik ve dış etkenler gibi sebeplerden dolayı saçlarının dökülmesi söz konusu olmaktadır. Hem günlük hayatta hem de iş hayatında saç dökülmesi sorunu yaşayan erkeklerin özgüvenlerinin kırılması ve başarısız olmaları muhtemeldir. Bu bağlamda, vakit kaybetmeden dermaroller kullanmak gerekmektedir. Dermaroller sayesinde saçların sık, gür ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olunmaktadır. Dermarollerin sahip olduğu mikro iğneler sayesinde saç dökülmesinin önlenmesine katkı sağlanmaktadır.

Saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarda en önemli neden; saç köklerinin tam olarak beslenememesidir. Ancak, dermaroller sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Çünkü, dermaroller; beslenemeyen saç köklerindeki damarları harekete geçirerek ihtiyacı kadar kan alamayan köklere sık ve canlı bir şekilde kan gitmesini sağlamaktadır. Bu sayede, saç köklerinin can damarı olarak bilinen kanın yeteri kadar alınması mümkün olmaktadır.

Dermarollerin Saç Dökülmesine Olan Etkisi

Birçok insan, saç dökülmesini önlemek adına saç çıkarıcı serum veya şampuanlardan faydalanmaktadır. Dermaroller ise bu ürünlerin veriminin artmasını sağlamaktadır. Örneğin, dermaroller sayesinde saç destekleyici ve çıkarıcı ürünlerin etkisinin %95 oranında arttığı tespit edilmiştir. Bu oranın çok ciddi olduğunu vurgulamak gerekir. Bu bağlamda, dermarollerin saç dökülmesini önleyen etkenlerin başında geldiğine vurgu yapılmalıdır.

Herhangi bir saç serumunun ya da şampuanının ele sürülerek saça uygulanması halinde yalnızca %3’lük kısmının deriye temas ettiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Ancak, dermaroller sayesinde yukarıda bahsettiğimiz saç serumu ya da şampuanının etkisi arttırılmaktadır. Çünkü, dermarollerin uygulandığı bölgede mikro kanallar açılmaktadır. Dermaroller sayesinde saç serumu ya da şampuanı; söz konusu mikro kanallardan geçerek içeri girmektedir. Sonuç olarak, dermaroller; hem kendi tedavisine devam ederken hem de saç dökülmesinin engellenmesine katkı sağlamaktadır. Saç dökülmesini önleyen etkinliğin %95 oranında arttırıldığından yukarıda bahsetmiştik. Sonuç olarak, dermaroller kullanımı sayesinde kullanan kişinin saçlarının hem daha gür hem de daha canlı ve şık bir görünüme sahip olması söz konusudur. 192-200 arasındaki iğne sayısının dermaroller için uygun olduğunu ayrıca belirtmek gerekir.

Dermaroller Yeni Saç Çıkarır mı?

Dermaroller yeni saç çıkarır mı sorusu devamlı sorulmakta. Dermaroller ürünü aslında ölmemiş saç köklerini de canlandırdığı bilinmektedir. Bu nedenle yeni saç oluşumunda olumlu etkisi vardır Fakat ölen saç köklerini canlandırma ihtimali yoktur.

Yorum Yap

Yorum Yap